KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14685033
*
nr 1468 5033
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Oljemålning, Tillskriven ( Intyg från sonen medföljer), ej signerad, gårdsmotiv från Hven. Olja på duk, 44x54cm, yttermått inklusive ram: 54x63cm
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:32:23
- Konstnär/Designer
Emil Johanson-Thor
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Läs mer om Emil Johanson-Thor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad emil johanson-thor gårdsmotiv från hven olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Emil Johanson-Thor
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Läs mer om Emil Johanson-Thor
nr 1468 5033
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Oljemålning, Tillskriven ( Intyg från sonen medföljer), ej signerad, gårdsmotiv från Hven. Olja på duk, 44x54cm, yttermått inklusive ram: 54x63cm
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Konstnär/Designer
Emil Johanson-Thor
Emil Johanson-Thor, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.Läs mer om Emil Johanson-Thor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad emil johanson-thor gårdsmotiv från hven olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49